У ГПУ прокоментували зняття санкцій ЄС з деяких екс-чиновників

Поділитися
У ГПУ прокоментували зняття санкцій ЄС з деяких екс-чиновників Єнін: Санкції не можуть тривати нескінченно © Андрій Товстиженко, DT.UA
У скороченні санкційного списку мова йде, зокрема, про іміджеві втрати для України, зазначив заступник генпрокурора Євген Єнін.

Скорочення санкційного списку ЄС колишніх високопоставлених чиновників може спричинити труднощі у виявленні нових активів та іміджеві втрати для України, але загалом правоохоронні органи близькі до скасування необхідності санкційного режиму, розповів заступник генпрокурора Євген Єнін.

В інтерв'ю інформагентству "Інтерфакс-Україна" він заявив про те, що Генпрокуратура розраховує на прийняття у першій декаді березня рішення Ради ЄС про розширення санкцій за списком.

Єнін не став називати прізвища колишніх високопоставлених чиновників, які можуть зникнути з цього санкційного списку, пославшись на те, що консультації проходять у закритому режимі.

"Сьогодні ми можемо говорити про наявність у списку санкцій так званої "групи ризику". Вона існує, і ми дуже добре знаємо про це і ставимо певні питання перед керівниками органів слідства, які вже чотири роки розслідують зазначені кримінальні провадження", - сказав заступник генпрокурора.

За його словами, у скороченні списку мова йде і про іміджеві втрати для України, яка подала перелік осіб для введення обмежувальних заходів, а зараз не може підтвердити його обгрунтованість.

Проте, як стверджує Єнін, природа санкцій полягає у їх допоміжної ролі, і вони не можуть тривати у часі нескінченно.

"В принципі на сьогоднішній день ми близькі до тієї точки, коли необхідність для українського слідства у збереженні санкційного режиму фактично відпаде, і тимчасові ліміти, які є в розпорядженні європейських партнерів, будуть вичерпані", - сказав він.

За словами Єніна, у зв'язку з цим генпрокурор наполягає на необхідності завершення найбільш резонансних кримінальних проваджень до кінця поточного року.

Нагадаємо, що суд Євросоюзу анулював рішення Ради ЄС від березня 2017 року щодо санкцій проти депутата-втікача Сергія Клюєва. Суд визнав, що за кілька років, після першого введення санкцій проти депутата, українська сторона повинна була продемонструвати прогрес у розслідуванні справ проти нього і принаймні коротко надати європейським партнерам відповідну інформацію.

Раніше санкції зняли з екс-депутата Юрія Іванющенка. Однак швейцарські рахунки його дружини залишаються заблокованими.

Крім того, Європейський союз може виключити з санкційного списку колишнього міністра юстиції Олену Лукаш.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі